RECORD OF TRAINEES-   YEAR WISE AND TRADE WISE DETAILS OF THE TRAINEES

                        TRADE:- WELDER (JR-A)                                                                             (SESSION 2019-20)

Name

Father’s Name

UID/DOB

Male/Female

Genral/SC/ST/OBC/ Minorities/PH

Trade

Shift

Session

KUMAWAT RAJESH

HARI RAM

3-6-99

M

OBC

WELDER

1ST

2019-20

JAI KISHNA KUMAWAT

BANWARI LAL

25-6-2000

M

OBC

WELDER

1ST

2019-20

CHANDRAKANT SAIN

OM PRAKASH

12-10-1999

M

OBC

WELDER

1ST

2019-20

MOHIT SIHOTRA

SHIV BHAGWAN

5-6-2004

M

SC

WELDER

1ST

2019-20

VIJAY KUMAR

GIRDHARI LAL

9-1-2000

M

OBC

WELDER

1ST

2019-20

VIKASH KUMAWAT

RAMDEV

17-8-1997

M

OBC

WELDER

1ST

2019-20

KAMAL SEWDA

DEBU RAM

5-5-2000

M

OBC

WELDER

1ST

2019-20

LOKESH KUMAWAT

DULHICHAND KUMAWAT

13-8-2001

M

OBC

WELDER

1ST

2019-20

AKASH KUMAR

MAHAVER PRASAD

8-1-2002

M

OBC

WELDER

1ST

2019-20

MUKESH KUMAR

PURAN MAL

26-6-1999

M

OBC

WELDER

1ST

2019-20

ANKIT KUMAR

MAHESH KUMAR

18-1-2002

M

OBC

WELDER

1ST

2019-20

SURAJ PRAKASH

RAJENDRA KUMAR

11-11-2002

M

SC

WELDER

1ST

2019-20

MANOJ KUMAR

SARWAN KUMAR

21-1-2000

M

OBC

WELDER

1ST

2019-20

SUBHASH KUMAR

SHIVPAL VERMA

6-6-1996

M

SC

WELDER

1ST

2019-20

OM PRAKASH BALAI

GULJARI LAL

17-6-2001

M

SC

WELDER

1ST

2019-20

LALCHAND

DEVARAM

30-7-1996

M

OBC

WELDER

1ST

2019-20

ASHOK KUMAR

SITARAM

6-5-2000

M

MBC

WELDER

1ST

2019-20

DEENDAYAL

BANSHIDHAR

15-8-2004

M

OBC

WELDER

1ST

2019-20

SHIVRAJ SINGH

KISHOR SINGH

30-6-2002

M

GEN

WELDER

1ST

2019-20

GULSHAN KUMAWAT

SHARWAN KUMAWAT

6-7-2002

M

OBC

WELDER

1ST

2019-20

                                                         Record of Trainees-   Year Wise and Trade wise details of the trainees

                            TRADE:- WELDER-(JR-B)                                                                                         (SESSION 2019-20)

 

Name

Father’s Name

UID/DOB

Male/Female

Genral/SC/ST/OBC/ Minorities/PH

Trade

Shift

Session

ANIL SAINI

BANSHIDHAR SAINI

5-9-2003

M

OBC

WELDER

2ND

2019-20

RAMESH KUMAR

JEEVAN RAM

1-7-2002

M

SC

WELDER

2ND

2019-20

GOURAV CHOUDHARY

RAM PRATAP

19-6-2003

M

OBC

WELDER

2ND

2019-20

KISHAN JANGIR

LAXMI NARAYAN

03-03-1999

M

OBC

WELDER

2ND

2019-20

VIJAY KUMAR SWAMI

SHIRANJI LAL

20-4-2001

M

OBC

WELDER

2ND

2019-20

RAVI KUMAWAT

CHHITAR MAL

25-5-2004

M

OBC

WELDER

2ND

2019-20

MANOJ KUMAR

RAMCHANDRA

5-8-1998

M

OBC

WELDER

2ND

2019-20

KULDEEP SHARMA

MADAN LAL SHARMA

3-1-2001

M

GEN

WELDER

2ND

2019-20

KAMLESH PATODIYA

BHINV CHAND

18-02-2000

M

OBC

WELDER

2ND

2019-20

RAKESH KUMAR

MUKAND SINGH

24-05-1999

M

ST

WELDER

2ND

2019-20

SUNIL KUMAR VERMA

LAXMAN RAM VERMA

10-7-2002

M

SC

WELDER

2ND

2019-20

DHARMENDRA KUMAR GARWAL

BABULAL GARWAL

24-11-1997

M

OBC

WELDER

2ND

2019-20

KAPIL

JAGDISH PRASAD

17-8-2003

M

SC

WELDER

2ND

2019-20

SURENDRA KUMAR VERMA

SHRAWAN KUMAR VERMA

1-1-1997

M

SC

WELDER

2ND

2019-20

BHOLU RAM SAINI

MAHAVER PRASAD SAINI

5-7-1991

M

OBC

WELDER

2ND

2019-20

PAWAN KUMAR

RANJEET SINGH

14-07-1998

M

OBC

WELDER

2ND

2019-20

ANIL KUMAR

DEVI LAL

10-7-1997

M

OBC

WELDER

2ND

2019-20

MUKESH PURI

GANESH PURI

08-01-1994

M

OBC

WELDER

2ND

2019-20

HANSRAJ YADAV

BABULAL YADAV

12-1-2003

M

OBC

WELDER

2ND

2019-20

PARMOD KUMAR SAINI

MULCHAND SAINI

15-08-2003

M

OBC

WELDER

2ND

2019-20